Get Adobe Flash player

PK Nationaal

Uitnodigingen en uitslagen

 

NK 3e klas bandstoten

Harrie Maas 160218 005 web 1500

Nederlands kampioenschap 3e klas bandstoten
Harrie Maas heeft afgelopen weekeinde van 20 tm 22 april op het kampioenschap van Nederland 3e klas bandstoten zich niet kunnen mengen in de strijd om de podiumplaatsen.

Harrie won vrijdag nog beide partijen maar verloor zaterdag en zondag verder alle partijen. Zijn resultaat was uiteindelijk een zesde plaats met vier matchpunten en een eindmoyenne van 1,92. Het is en blijft een eer om eens aan een Nederlands kampioenschap te mogen deelnemen.

Ongeslagen kampioen werd Adrie van Mechelen met een eindmoyenne van maar liefst 3,26. Tweede Jeffrey Cornelissen (voor velen bekend als nationaal arbiter) en derde Kees Oudt. Tussen de nummers vier en vijf zat een gat van maar liefst zes matchpunten.

Alle info op de website van KNBB Carambole

De eindstand 

NK 3e klas bandstoten
 
Nederlands kampioenschap overgangsklasse libre
 
KVO 2016 Wetering Tonnie vd 161228 050 web

Tonny v/d Wetering (DOS ’71) heeft heeft van 8 t/m 10 december in Ede deelgenomen aan het Nationaal kampioenschap overgangsklasse libre.
Tonny wist daar een fraaie 2e plek te behalen.
Het begin was in ieder geval niet best te noemen; tegen Frans Koolen werd het in 22 beurten 217 – 250 en ook de 2e partij tegen Hennie de Heus liep Tonny averij op. Hennie wist in 11 beurten de benodigde 250 caramboles te realiseren en Tonny bleef steken op 105.

Tegen Wilbert Gantvoort (de latere kampioen) werd overtuigend gewonnen. Slechts 3 beurten waren er nodig om Wilbert op de knieën te krijgen. Het werd 250 – 52.

 
In de 4e ronde was Sjeng Burhenne niet bij machte om het Tonny echt moeilijk te maken. Het werd een afgetekende 250 – 88 overwinning voor Tonny.
 
Nick Dudink wist in de 5e ronde in 4 beurten de opmars van de Brabander te stoppen. Tonny bleef met 53 treffers met lege handen achter.
In de 6e ronde wist Tonny opnieuw in 3 beurten de winst veilig te stellen. Nu was Joop Roelands de klos. Het werd 250 – 22.
In de laatste ronde werd het spannend. Joop en Wilbert op 8 punten en die speelden dus de finalepartij. Tonny, Sjeng, Henny en Nick  op 6 punten. Een fel gevecht dus voor de 2e plaats. Tonny doet wat hij moet doen en wint in (wederom 3 beurten) van Wim Ooteman. Tonny komt dus op 8 punten.
Sjeng Burhenne wint in 15 beurten  van Hennie de Heus en komt ook op 8 punten. Hennie zakt terug naar de voorlaatste positie.
Nick Dudink laat het in de partij tegen Frans Koolen ook liggen en verliest in 11 beurten met 250 – 120.
Mede door zijn prima algemeen moyenne van 27.52 weet Tonny zich op het podium te spelen. Een fraaie 2e plaats is zijn deel.

De finalepartij werd overduidelijk gewonnen door Wilbert; in 8 beurten wist hij zijn opponent te verslaan met de duidelijke cijfers 250 – 58. Zijn 1e plaats op de plaatsingslijst maakte hij dus dubbel en dwars waar. Alleen Tonny en Sjeng wisten de kampioen in totaal 4 punten te ontfutselen.
De kortste partij werd gespeeld door Tonny en Frans; beide spelers wiste hun partij in 3 beurten uit te maken.
Nick wist de hoogste serie van het toernooi te scoren. Het werden er 240. Knappe prestatie!!!
 
De uitslag staat in nieuwsbrief 17 week 50
 
Nederlands kampioenschap 2e klas driebanden
 
NK 2e klas 3B 2017 Geert van Lith

Geert van Lith, de districtskampioen 2e klas driebanden klein en regio midden Nederland,
heeft van 24 t/m 26 november in Akersloot deelgenomen aan de Nationale Finale van deze klasse.

Zou het hem lukken om de kroon op het werk te zetten en ook de nationale titel te veroveren?
Het leek er de 1e avond sterk op dat hij dat kunststukje zou gaan leveren.
Zijn 1e wedstrijd wist hij, zij het nipt, te winnen van Henri Nieuwenhuis en ook zijn 2e wedstrijd tegen Cees Roggeband leverde hem 2 punten op.

Na twee wedstrijden stond Geert fier aan kop.

 Helaas ging het de volgende dag helemaal de verkeerde kant op.
Tegen Ben Dudink kwam hij slechts tot 19 car en zijn 4e partij tegen Nico v Leeuwen kwam hij slechts 1 car. tekort om er nog een remise uit te slepen. Ook tegen Ron v Hummel in de 5e wedstrijd kwam hij helaas niet tot winst. De laatste dag zou dan nog enige verbetering brengen. Tegen Miel Brueren moest hij nog een nederlaag incasseren maar de laatste partij tegen Patrick Spannenburg wist hij gelukkig te winnen waardoor hij in de eindstand opklom naar de 6e plaats.

Miel Brueren uit het Limburgse Velden werd Nederlands kampioen.
Met slechts één verliespartij tegen de latere nummer twee Ben Dudink uit Blokker mocht hij zich zeer terecht kampioen van Nederland noemen. Dit NK werd georganiseerd door biljartverenging Aker 97 uit Akersloot.

Onder grote publieke belangstelling werd dit kampioenschap gehouden en ondanks het feit dat de latere kampioen vier punten voorsprong had op de nummer twee Dudink was het erg spannend in ronde zes en zeven. De latere kampioen moest in de laatste ronde afrekenen met de Ron van Hummel uit Duiven die uiteindelijk de derde plaats voor zich opeiste en dat deed de latere kampioen bekwaam door deze partij in 45 beurten te winnen.

De uitslag staat in nieuwsbrief 15 week 48

Alle informatie op de KNBB Carambole Pagina

Nationale voorwedstrijd overgangsklasse libre

Jeroen van Lith 161229 025 web

District Oss heeft een extra nationale voorwedstrijd toegewezen gekregen van de overgangsklasse libre. Naast de gepromoveerde Jeroen van Lith en John Huizinga spelen ook Tonnie van de Wetering en Theo van de Ven in deze poule. Van buiten het district maken Hennie de Heus en Piet Leermakers deze poule compleet.

De wedstrijd wordt van 3 tm 5 november bij Moira in Lith gespeeld.

De uitnodiging

 

 

 

Nationale voorwedstrijd extra klas driebanden

Zwiers 140426 010w

Op 13, 14 en 15 september is de nationale voorwedstrijd extra klasse driebanden klein in D'n Iemhof te Oss gespeeld met de volgende spelers: Riny Zwiers, Johan Zwiers, Jac Janssen, Will Janssen, Herold Slettenaar en Charles Mekels. Deze voorwedstrijd verliep tereurstellend voor alle spelers want niemand behaalde de moyenne grens van 1,000. Charles Mekes won dit toernooi maar Will Janssen stal de show met een serie van 14! Vier spelers degraderen. Alleen vader en zoon Zwiers mogen komend jaar hun halve degradatie proberen weg te werken de andere zien we terug in de hoofdklasse.

De uitslag extra klasse driebanden

 
150 Poule Oss Bondsnr     Naam     MP      Car        Brt        Moyenne       Hs       Status 
Mekes Charles     11      300        308        0.974       8       D 
Janssen Will        10      300        337        0.890       14      D 
Janssen Jac          5      249        332        0.750        6       D 
Zwiers Riny          4      285        310        0.919       7       H 
Zwiers Johan        3      236        334        0.706       7       H
Slettenaar Herold  3      230        305        0.754       9       D 

UItnodiging extra klasse driebanden

Nationale voorwedstrijd extra klasse libre

Van 6 tm 8 september is bij herberg D'n Bekker in Heesch een Nationale voorwedstrijd gespeeld met de volgende spelers John Huizinga, Antwan vd Hurk, Jeroen van Lith, Mark Robben, Bert Thoonen en Henk Vugts. John en Bert zijn thuisspelers van DOS'71. In 's Hertogenbosch speelde Peter van Beljouw.

Uitblinker was John Huizinga van DOs'71 met een moyennen van maar liefst 45,00. Hij speelde zelfs een partij in slechts één beurt uit 225! Ook Jeroen van Lith van Moira Lith behaalde het prachtige moyenne van 21,04. Beide heren promoveren direct naar de overgangsklasse.
De uitslagen hieronder
 
John Huizinga 161227 184 web Jeroen van Lith 161229 017 web
 
150 Oss - Poule 1
Bondsnr     Naam     MP      Car        Brt        Moyenne       Hs       Status 
148873     Huizinga J.          12      1350        30        45.00       225       DP 
224188     Hurk J.F. v.d.        2        442        53         8.33          97       H 
212433     Lith J.M.F.M. v    7      1284        61        21.04       146       DP 
163267     Robben M.J.         7      1017        88        11.55       131       O 
171982     Thoonen A.P.M.    8      1232        87        14.16        99       O 
151695     Vugts H.P.J.M.      0        501        69         7.26         56       H
 
149 Hertogenbosch - Poule 1
Bondsnr     Naam     MP      Car        Brt        Moyenne       Hs       Status 
211443     Beljouw P. van         6      1063        72        14.76       107       O 
113735     Doelen M.W. van der 12      1350        65        20.76       196      UP 
215243     Koeijvoets D.A.G.         2       488        65         7.50       181       H 
102101     Kwaks A.F.F.E.             6      1015        85        11.94       85       O 
128180     Vissers S.J.G.A.            4       848          86         9.86       108      D 
135706     Wiel A.I.G.M. van der   6      1225        107        11.44       100    O
 
 
Volgende week staat een Nationale voorwedstrijd extra klasse driebanden klein op het programma. Dit wordt op 15 en 16 september in D'n Iemhof te Oss gespeeld met de volgende spelers: Riny Zwiers, Johan Zwiers, Jac Janssen, Will Janssen, Herold Slettenaar en Charles Mekels
 
Alle belangstellende zijn van harte welkom.

UItnodiging extra klasse driebanden

Ruud van Loosbroek Nederlands kampioen

Ruud van Loosbroek 161228 026

Ruud heeft het voor elkaar, na de de districts- en gewestelijke titel nu ook Nederlands kampioen 2e klas bandstoten
Dat ging niet zonder slag of stoot. In de vijfde en zesde ronde verloor Ruud.
In de 7e en slot ronde wist hij met nipt verschil (75 - 74) in een bloedstollende partij van Cor de Ree te winnen. De belangrijkste tegenstander was Wim Zijderveld waarvan Ruud reeds in de eerste ronde won. Ruud van harte gefeliciteerd namens het district!!!

1 Ruud van Loosbroek 10 pnt 3,61
2 Wim Zijderveld 10 pnt 3,08
3 Wil de Rooij 8 pnt 2,90
Met dit moyenne is Ruud gepromoveerd naar de 1e klas

Ruud van Loosbroek IMG 5183

Volop spanning dus. In de woorden van wedstrijdleider Chris Bonte: "Gezien de stand en de gemiddeldes waren er met nog één wedstrijd te gaan nog 4 titelkandidaten overgebleven. Mooier kun je het als wedstrijdleider niet krijgen! De spanning loopt bij de spelers wel op, maar de onderlinge sfeer is uitstekend."
Dat waren zijn woorden voor de laatste speelronde - en dit laatste ronde zou het aleen nog maar spannender worden! Bonte: "Het was tot aan laatste moment spannend. Wim Zijderveld wou al juichen, maar helaas voor hem miste Cor de Ree zijn laatste carambole op een haar. Hierdoor kreeg Ruud van Loosbroek alsnog de kans, en maakte zijn laatste 3 caramboles. Voor Ruud betekent deze overwinning 3x = scheepsrecht. Dit was namelijk zijn derde NK 2e klasse bandstoten in de afgelopen vier jaar, en hij is de terechte winnaar."
Namens de KNBB, complementen aan de organisatie, en felicitaties aan kampioen Ruud van Loosbroek!

Het verslag op de website KNBB Carambole

Tekst: Rolf Slotboom/Chris Bonte

De einduitslag

 

NK 1e klas driebanden

Rene van Maren DSC02585 web

René van Maren (Touché) heeft van 13 t/m 15 januari in Akersloot gestreden om de Nationale titel driebanden klein 1e klas.
Met 6 matchpunten, een algemeen moyenne van 0.763 en een beste partij van 1.578 ( de beste partij van het toernooi) wist Rene beslag te leggen op de 6e plaats.

In de 1e ronde was Jos Houtman een maatje te groot; met 30 – 22 in 51 beurten bleef René met lege handen achter.
De 2e wedstrijd tegen Rene Snijders werd met overmacht gewonnen (30 – 13 in 26 beurten.

In de 3e ronde wist Jan Bart Slagt met 30 – 29 nipt het verschil te maken. Wederom geen punten voor René. Ook de 4e ronde tegen Edwin Tahapary kon hij niet tot winst komen; in 36 beurten stond er 30 – 20 op het bord ten gunste van Edwin.

Tegen Stephan van den Hooff liet Rene zien dat hij echt wel kan driebanden. In slechts 19 beurten werd Stephan met 30 – 10 weggespeeld. Meteen de beste partij van het hele toernooi.

In de 6e ronde komt Rene weer tot winst. Nu is hij in 30 beurten te sterk voor Martin Twigt (30 – 18).
Helaas moet hij toestaan dat in de laatste ronde Herman Belt er met de winst vandoor gaat. Met wederom slechts 1 carambole verschil blijft Rene weer met lege handen staan.

Toch mag je tevreden zijn als je op een nationaal kampioenschap terecht komt en er een 6e plaats weet te behalen. Kampioen in Akersloot werd Stephan van den Hooff. Evenals runner up Jan Bart Slagt moest hij 2 nederlagen incasseren; in de 4e ronde tegen Jos Houtman en in de 5e ronde tegen Rene v Maren.

Jan Bart ging in de 1e ronde onderuit tegen Stephan en ook in de 5e ronde kon hij niet winnen van Martin Twigt. Beide spelers maakten in de daaropvolgende beurten geen fouten meer en zodoende kwamen ze allebei op 10 punten. Het moyenne van Stephan (0.788) gaf de doorslag ten nadele van Jan Bart (0.747). Een nipte overwinning maar wel goed voor de nationale titel. De uitslag staat in nieuwsbrief 21 week 3

Nationale finale ankerkader 38/2 1ste klas

NK 38 2 Harold Megens Biljartvereniging De Vriendenkring uit Bergharen had van 11 t/m 13 november de organisatie in handen van de nationale finale ankerkader 38/2 1e klas.
Onder de deelnemers twee leden van het district Oss. Harold Megens, uitkomend voor BV De Hazelaar en Tonnie v/d Wetering uitkomend voor KOT. Tonnie wist een 5e plaats te behalen. Hij begon deze finale met een verliespartij tegen Jan de Bruin (250-101 in 8 beurten).
In zijn 2e partij kwam hij tegenover Harold te staan en zij wisten elkaar in evenwicht te houden. Na 12 beurten was er een gelijke stand.

In de 3e ronde was er een nipte overwinning op Timo Peters; in 10 beurten had Tonnie de benodigde 250 caramboles en Timo kwam tot 248
In de 4e ronde wederom een gelijkspel, na 18 beurten wederom geen winnaar of verliezer.

In de 5e ronde stond hij tegenover de latere kampioen Jim v/d Starre. Slechts 11 caramboles kwam Tonnie tekort voor de winst.
Ronde 6 en 7 werden beide door Tonnie in winst omgezet en kwam hij uit op 8 punten een algemeen moyenne van 18.48. Harold zette zijn 1e partij tegen Wim Ooteman om in winst (250-107 in 17 beurten).
Zoals eerder vermeld speelde hij gelijk tegen districtsgenoot Tonnie v/d Wetering Jim v/d Starre legde hoogstwaarschijnlijk het fundament voor zijn kampioenschap in  deze partij. In 9 beurten bleef hij Harold de baas met de cijfers 250-135
De 4e en de 5e ronde werden door Harold ook in winst omgezet, maar de 6e ronde leed hij een gevoelige nederlaag tegen invaller Rob Kok. In 10 beurten bleef Harold steken op 78  caramboles. Jim v/d Starre kon nu definitief afstand nemen van Harold als hij zijn partij
tegen Jan de Bruin weet te winnen. Het verschil was niet heel groot te noemen maar Jim weet van Jan te winnen en neemt daarmee ook de leiding in het klassement.
De laatste partij tegen Jan de Bruin wordt ook door Harold gewonnen maar ook Jim wint van titelkandidaat Rob Kok, meteen de kortste partij van het toernooi met de hoogste serie, en met deze overwinning wordt Jim de  kampioen van Nederland ankerkader 38/2 1e klas. De uitslag staat in nieuwsbrief 13 week 46 2016

Nederlands kampioenschap Anker kader 38/2 1e klas

Wetering Tonnie 131227 008w

Tonny van de Wetering en Harold Megens hebben op 8 en 9 oktober bij de Hazelaar te Rosmalen een keurig resultaat behaald.

Beide plaatsten zich voor het Nederlands kampioenschap. Tonny won degelijk alle partijen met een moyenne van 21,27 hoogste serie 105. Wat Harold de eerste dag niet lukte, ging hem de tweede dag een stuk beter af en won twee partijen. Harold behaalde wel het hoogste gemiddelde met 24,57 hoogste serie 165 en mag hierdoor ook naar het NK op 11 tm 13 november in het Gelderse Bergharen.

Lees verder . . . .

 

Nederlands kampioenschap extra klasse libre

Ven Theo vd Extra kl libre 2016

Kampioen in extra klasse libre in De Harmonie in Winschoten

STEFAN VERLAAN BLIJFT OVEREIND IN BOEIEND SLOT

WINSCHOTEN – De titel op het Nederlands kampioenschap extra klasse libre ging na een enerverende slotfase naar Stefan Verlaan uit Deventer. Vier spelers sloten het toernooi, georganiseerd door De Harmonie in Winschoten, af met een marge van één matchpunt. Met het beste gemiddelde (23.37) en de hoogste serie (de mximale 225) greep Verlaan de titel door een schitterende slotpartij, voor Patrick van Barneveld uit Oud Beyerland en Theo van der Ven uit Ravenstein.

 

De laatste ronde moest beslissen over de drie plaatsen op het podium. Stefan Verlaan had het beste voor het laatst bewaard en versloeg Hans Berendsen in die laatste sessie dankzij een slotserie van 225 met 225-91 in twee beurten.

Berendsen uit Zeddam, die zelfs nog titelkansen had, duikelde daardoor van het podium. Patrick van Barneveld klom naar de tweede plaats door winst in de laatste ronde op Jan Westerbeek met 225-57 in 8, Theo van der Ven greep het brons door een overwinning op Adri Kruijer in een partij die pas op de eindstreep werd beslist met 225-220 in 8 beurten.

Theo van der Ven, Patrick van Barneveld, Stefan Verlaan en Adri Kruijer waren de eerste leiders. Verlaan struikelde al in de tweede ronde door verlies tegen Martin Kruk in slechts vier beurten (225-4). Hans Berendsen hield het langst stand, maar maakte in de vierde ronde ook een misstap: 225-191 tegen Martin Kruk in 8 beurten.

Adri Kruijer was in een sterk gevecht in de vijfde ronde te sterk voor Stefan Verlaan (225-47 in 4), waardoor de strijd bovenaan spannend bleef tot in de laatste ronde.
Het toernooigemiddelde was 15.55.

De eindstand:
1 Stefan Verlaan 10-23.37-225
2 Patrick van Barneveld 10-22.56-172
3 Theo van der Ven 9-19.23-76
4 Hans Berendsen 9-19.01-74
5 Martin Kruk 8-19.16-67
6 Adri Kruijer 8-13.62-90
7 Jan Westerbeek 2-8.02-87
8 Frank de Bruijn 0-8.98-119.
Tekst: Frits Bakker
Foto podium (Alex ter Weele).

De uitnodiging Nationaal kampioenschap extra klasse libre.
De eindstand stand op KNBB PK en op de website van de organiserende vereniging.

Ven Theo vd 141227 002 web

Theo van de Ven van KOT Ravenstein is met een moyenne van 23,19 als eerste geplaatst voor de Nationale finale die van 14 tm 16 oktober in Winschoten wordt gespeeld. Tegelijkertijd wordt het Nederlands kampioenschap ereklasse libre groot gespeeld. 

De uitnodiging Nationaal kampioenschap extra klasse libre

De actuele stand

 

 

 

 

Nationale voorwedstrijden Anker kader 38/2 1e klas

 

Tonny van de Wetering en Harold Megens hebben op 8 en 9 oktober bij de Hazelaar te Rosmalen een keurig resultaat behaald.

Beide plaatsten zich voor het Nederlands kampioenschap. Tonny won degelijk alle partijen met een moyenne van 21,27 hoogste serie 105. Wat Harold de eerste dag niet lukte, ging hem de tweede dag een stuk beter af en won twee partijen. Harold behaalde wel het hoogste gemiddelde met 24,57 hoogste serie 165 en mag hierdoor ook naar het NK op 11 tm 13 november in het Gelderse Bergharen

Nationale voorwedstrijden extra klasse libre

  Op 16 tm 18 september zijn voorwedstrijden extra klasse libre gespeeld (11,00 – 20,00) In Volkel bij Jong geleerd speelden slechts vier deelnemers voor een plek in de finale. Helaas konden Peter van Beljouw en Mark Robben de ondergrens niet halen maar mogen dat volgend jaar nog eens proberen.
Jeroen van Lith bleef met 14,57 moyenne keurig in de klasse. Walco van de Ven woonachtig in Uden maar uitkomend voor de Hazelaar Rosmalen won alle partijen en promoveerde naar de overgangsklasse libre.
Wat in eigen district niet lukte, lukte in het naburige district Nijmegen wel. Theo van de Ven van KOT Ravenstein wist met 9 matchpunten, een moyenne van 23,19 en een hoogste serie van 222 zich te plaatsen voor de Nationale finale. Wim Vissers haalde de grens van 11 niet en degradeert.

NK 2e klas bandstoten

NK 2e kl band 2016 Henk Schamp  Schamp Henk 141227 002web

Henk Schamp heeft afgelopen weekeinde 20 tm 22 mei in Oestgeest, voor het Nederlands kampioenschap 2e klas bandstoten gespeeld. Henk is hierbij op de 7e plaats geeindigd. Een verslag en de uitslag, De publicatie en uitslag

Wim Pelders Kampioen van Nederland Bandstoten-klein 2e klasse seizoen 2015-2016

Oegstgeest, 20-22 mei 2016. Dit weekend was de fraaie locatie van het Biljartcentrum Oegstgeest het decor van de strijd om de nationale titel in het bandstoten 2e klasse (moyennegrenzen 2,30 – 3,50). Vrijdagavond werden de spelers verwelkomd en ook onderling aan elkaar voorgesteld. Daarna werd een groepsfoto gemaakt en kon de strijd beginnen.

De blikvangers van de eerste ronde waren Wim Pelders (in 17 beurten) en Willie Siemens (in 23 beurten) die hiermee hun kandidatuur stelden. Zij hielden dit in de tweede ronde met goede partijen vast en voegde de ongeslagen John Titselaar zich bij hun. Overdijk bleef met 1 punt tekort tegen Siemens op nul punten en D. de Jong hield aansluiting door winst op Surin Doekhie.

De zaterdag begon met vuurwerk: hoge series (Siemens 25, Titselaar 22 en Overdijk 20) en een kortste partijen van 13 beurten van Siemens. Hierna werd dankbaar van de aangeboden lunch gebruik gemaakt om weer krachten te verzamelen voor het vervolg. Dit werd goed opgevat door Doekhie die met een partij in 13 beurten met een serie van 29 Siemens van de matchpunten beroofde. Met respectievelijk 8, 8 en 6 mp ging de strijd verder tussen Pelders, Titselaar en Siemens. Na een bitterballenpauze bracht de vijfde ronde meteen al de confrontatie Titselaar-Siemens en Overdijk-Pelders. Na deze partijen waren de kandidaten voor de titel bekend, t.w.: Pelders 10 mp, Siemens en Titselaar met 8 mp. Een gezellig samenzijn met een drankje en snackjes vormde de afsluiting van deze dag.

Gelet op de stand beloofde de zondag nog een spannende dag te worden. Pelders bevestigde zijn eerste plaats door winst tegen Titselaar en Siemens hield zijn kans in stand door op de stand 59-69 tegen Kramer met een serie van 16 te finishen. Overdijk behield zijn kans op een podiumplek door winst op Doekhie in 18 beurten en Schamp en De Jong kwamen remise overeen in 23 beurten. Het betekende dat de ontknoping nu in de partij Pelders (12 mp) –Siemens (10 mp) moest gebeuren waarbij Siemens wel een moyennevoordeel had (4,04 -3,71).

Titselaar stelde zijn derde plek op het podium veilig door zijn beste partij van 14 beurten ten koste van De Jong die nu zesde werd. Overdijk bleef vierde door zijn winst op Kramer die op de laatste plek bleef. Doekhi werd nu vijfde door een mooie winstpartij op Schamp die nu zevende bleef. In de finalepartij ging Pelders door in zijn degelijke stijl (niet hoog maar wel regelmatig) en was Siemens niet bij machte dit goed te maken. Winst met zijn kortste partij van veertien beurten en de titel voor Wim Pelders.

Na verwerking van de uitslagen was het Piet Verhaar die namens de KNBB Wim Pelders tot Kampioen van Nederland huldigde en samen met wedstrijdleider ook de resultaten van de deelnemers belichtte en een fraaie standaard mocht overhandigen. Namens de organiserende vereniging BCO De beste keus feliciteerden voorzitter Ben Duivenvoorde en wedstrijdleider Co Zwetsloot de finalisten met hun behaalde plek en had voor ieder een aandenken in de vorm van een ingelijste groepsfoto en een “napraatwijn”. Voor de winnaars van de hoogste serie (S. Doekhie met 29) en kortste partij, (W. Siemens met 13 beurten – met steunpartij 15 beurten) was er nog een extra “prestatiewijn”. Uiteraard was er een woord van dank aan het arbitragecorps, de bediening en de fraaie accommodatie en het goede materiaal van het Biljartcentrum Oegstgeest alsmede de talrijk meegekomen supporters. Ook Pelders die namens de spelers de organisatie bedankte onderstreepte dit en betrok daar ook de inzet van de leden en wedstrijdleider van BCO bij.

Namens de KNBB reikte Piet Verhaar de oorkonde uit voor de organisatie van dit NK uit aan de voorzitter van vereniging BCO. Terugkijkend betekende dit weer een goed geslaagd evenement spelers en de club en wordt weer vol vertrouwen het nieuwe seizoen tegemoet gezien.

verslag Paul Brekelmans

NK 3e klas driebanden groot

Dibbets Ray 141211 003 web

Ray Dibbets heeft van 26 tm 28 februari voor het Nederlands kampioenschap 3e klas driebanden groot gespeeld.

Ray heeft de tweede en laatste partij gewonnen en hiermee op de 7e plaats geeindigd. Kampioen werd Jaap vd Berg als enige met 12 mp. De nummers twee tm vijf hadden allemaal 8 machtpunten.

lees verder . . . .

 

 

NK hoofdklasse driebanden

Janssen Jac 151212 005web

Jac Janssen (TOP) heeft afgelopen weekeinde 19 tm 21 februari in Schiedam om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse driebanden gespeeld. Jac is hierbij op de 5e plaats geeindigd. Jac is met vier winstpartijen hierbij op de 5e plaats geeindigd. Ook de nummers drie en vier hadden vier winstpartijen maar een beduidend hoger algemeen moyenne

De uitslag

 

 

NK Topklasse libre

Megens Harold 160214 006 BM

Harold Megens heeft van 12 tm 14 februari deelgenomen aan de hoogste klasse libre op de kleine tafel. In het hoge Groningse noorden te Winschoten, wist Harold niet waar te maken waar hij voor kwam.


Harold had een aanvangs moyenne van ruim 50 en geplaatst op de 3e plek. Slechts de laatste partij werd een overwinning geboekt. Een ervaring rijker en toch bij de beste acht van Nederland een kampioenschap hebben mogen spelen.

Fotoserie topklasse libre

Prijsuitreiking ereklasse band en topklasse

Titanenstrijd: Nabuurs verslaat van Stevendaal

WINSCHOTEN – Wat een geweldige ontknoping gaf het Nederlands kampioenschap topklasse libre zondagmiddag te zien in De Harmonie in Winschoten. Twee spelers hadden elkaar geen millimeter toegegeven voor ze de finale ingingen: Sven Nabuurs van Moira uit Beuningen en Robert van Stevendaal uit het Zeeuws Vogelwaarde. En wat een fantastische demonstratie van klasse ging er aan die laatste, beslissende partij vooraf.

Robert van Stevendaal speelde in die ronde in één beurt remise tegen Maarten Broers uit Doesburg, waardoor zowel hij als zijn tegenstander met twee matchpunten werden beloond. De Zeeuw handhaafde zich daardoor aan kop met een gemiddelde van honderd precies. Svan Nabuurs, die in die zesde speelronde in drie beurten won van Tonny van de Meerakker.

En toen ging het er dus om wie de langste adem had: Robert van Stevendaal, de ijskoude Zeeuw die tot dan toe tegen alle stress bestand was geweest, of de Gelderlander, de topfavoriet vooraf, als eerste geplaatst voor het kampioenschap.De finale had een warming-up van precies één beurt: toen, in de tweede, stokte de productie van Robert van Stevendaal op 96 en kreeg Sven Nabuurs de drie ballen in de perfecte positie: hij had nog 263 caramboles te gaan voor de winst en raffelde de serie in een mooi tempo af: 350-96 dus in twee beurten.Tom van Meerakker beklom daarna als derde het podium, nadat hij in de laatste partij tegen zijn rivaal Maarten Broers in één beurt was gefinisht: 350-4.

Verslag: Frits Bakker KNBB

De uitslag staat in nieuwsbrief 27 week 8

Uitnodiging

Biljartvereniging de Harmonie in Winschoten organiseert van 12 t/m 14 februari het kampioen- schap van Nederland topklasse libre (35.00 – 60.00).

Lengte van de partijen bedraagt 350 caramboles. Er wordt gespeeld met grote hoeken.
Harold Megens is één van de deelnemers en normaliter speelt hij zijn wedstrijden bij Touché in Oss maar nu komt hij uit voor de Hazelaar uit Rosmalen.

De uitnodiging

De resultaten
Harald Megens

Gelijktijdig met het Nederlands kampioenschap topklasse libre, wordt er ook gespeeld voor het Nederlands kampioenschap ereklasse bandstoten. Hiervan zal http://www.biljart.tv/ beelden uitzenden.

De resultaten van het NK ereklasse bandstoten

NK 3e klas driebanden groot

Dibbets Ray 141211 003 web

Ray Dibbets blijft winnen. Dit seizoen al Nederlands kampioen 2 klas driebanden en dit keer gewestelijk kampioen 3e klasse op de grote tafel.

Ray mag hierdoor voor de tweede keer dit seizoen naar een Nationale finale.

De uitnodiging


Indien aanwezig de uitslagen

Nederlands kampioenschap 3e klas libre

Murat Kosar NK 3e kl libre Musat Kosar van BV Dn Brouwer uit Mariaheide, was met het moyenne van 3,32 als eerste geplaatst voor het Nederlands kampioenschap 3e klas libre.

Hij heeft het helaas niet helemaal waar kunnen maken maar was toch tevreden met een eervolle vierde plaats Murat behaalde wel het hoogste moyenne van allemaal.

 

RICHARD OOST GAAT ER MET DE TITEL VANDOOR

LEUSDEN – Het Nederlands kampioenschap derde klasse libre, georganiseerd door BV’75 uit Leusden, is op een verrassend slot uitgedraaid. Richard Oost uit Geervliet ging er na een fraaie eindsprint met de titel vandoor. Lex Honigh van Zwolse Biljart Club bleef vijf ronden lang ongeslagen, maar verspeelde zijn titelkansen in de laatste twee ronden.

Door twee nederlagen tegen Ronald Winterman (70-63 in 29) en Richard Oost, in een thriller die eindigde in 70-68 in 24, zag Honigh zijn droom in duigen vallen. Richard Oost greep met twee overwinningen in de slotronde de titel. Ronald Winterman werd tweede, Lex Honigh, die zo lang de grote uitblinker was, eindigde als derde op het podium.

Ronald Winterman speelde een uitstekende partij in de zesde ronde, waarin hij Murat Kosar versloeg me 70-37 in 16 beurten. Kosar eindigde in het klassement als vierde met het hoogste gemiddelde: 3.00.

De eindstand:

1 Richard Oost, BV Buitenziht 11-2.95-16
2 Ronald Winterman, Voorster Biljart Club 10-2.65-21
3 Lex Honigh, Zwolse Biljartclub 10-2.64-16
4 Murat Kosar, BC D’n Brouwer 7-3.00-19
5 Ferry Elderbroek, De Taveerne 7-2.54-14
6 Stijn Meelen, De Kraanvogel 5-2.33-17
7 Corné Klemans, ’t Raadhuis 4-2.17-17
8 Ben van der Schaar, Huizer BV de Bun 2-2.01-16.
Tekst: Frits Bakker

De uitnodiging voor het NK 3e klas

De uitslag op: KNBB-Carambole alle pk wedstrijden

 

Ray Dibbets Nederlands kampioen

Dibbets Ray biljart web                             Ray Dibbets NK4 web

Ray Dibbets, Dorstige Hert uit Grave, Nederlands kampioen 2e klas driebanden

RAY DIBBETS VERRASSEND NAAR TITEL

ALMELO – Ray Dibbets uit Grave heeft verrassend de nationale titel veroverd op het NK driebanden tweede klasse, dat werd georganiseerd door BC Almelo. De kampioen ging het toernooi in als laatste van de plaatsingslijst, maar won zes van zijn zeven partijen. Daarmee bleef hij Fatih Ilgun uit Assendelt twee punten voor. Clemens Bargerink uit Haaksbergen maakte het podium compleet met acht matchpunten.

Het toernooi kreeg een spannende ontknoping met de speler van Het Dorstige Hert als winnaar. De nieuwe kampioen eindigde ook met het hoogste gemiddelde van 0.70 en haalde samen met Fatih Ilgun de hoogste serie van acht.

De eindstand:

1 Ray Dibbets 12-0.70-8
2 Fatih Ilgun 10-0.68-8
3 Clemens Bargerink 8-0.57-6
4 John In de Brack 8-0.67-5
5 Armand Haveman 6-0.67-5
6 Ramon Nagessar 4-0.59-4
7 Ronald Pieper 4-0.57-7
8 Piet Kamp 4-0.54-6
Tekst: Frits Bakker KNBB

NK 38/2 1ste klas: Tonnie van de Wetering eervol 2e

Tonny vd Wetering NK 15163821 2

Afgelopen weekend 7 en 8 november heeft Tonnie van de Wetering, speler van DOS '71 gestreden om het Nederlands Kampioenschap kader 38/2, 1ste klasse. Heel eervol is hij daar op een tweede plaats geëindigd. 

Proficiat met deze mooie zilveren plek!

Persbericht BV Woezik Wijchen

 

 

Van 6 t/m 8 november werd in Wijchen gestreden om het nationaal Kampioenschap kader 38/2 1e klas. Ook hier een afgevaardigde van het district Oss en wel in de persoon van Tonnie v/d Wetering van DOS ’71. Tonnie greep in Wijchen net naast de hoofdprijs. Met 7 punten en een algemeen moyenne van 21.96 moest hij de eer laten aan Tom Temmink die met 8 punten en een moyenne van 23.62  Tonnie de baas bleef.
Tonnie begon met een verliespartij tegen Adrie Pols (250 -164 in 13 beurten). De 2e ronde wist Tonnie te winnen van Ies ’t Mannetje (250 – 211 in 13 beurten) en de 3e ronde wist Tonnie weer op gelijke hoogte te komen met Tom. In een direct duel versloeg hij de latere kampioen met 250 – 181 in 8 beurten.
Met nog 2 ronden te gaan ging het erom spannen. Wie heeft de zenuwen het best in bedwang? Tonnie wint wederom in 8 beurten van Rob Pot (250 – 129) maar ook Tom laat zich door Ies ’t  Mannetje niet verrassen en in 7 beurten staat er 250 – 146 op het bord.

De laatste ronde moet Tonnie de punten delen met Folke Spakman (250 – 250 in 11 beurten) en Tom boekt een overtuigende en tevens de belangrijkste zege van het toernooi op Adrie Pols. In 9 beurten is het gedaan en is Tom de nieuwe Nederlands Kampioen kader 38/2 1e klas. Gefeliciteerd.
Folke Spakman en Rob Pot wisten beiden een partij uit te maken in 4 beurten wat een prachtig moyenne opleverde van 62.50  Tevens wist Folke met 199 treffers de hoogste serie van het toernooi te maken.

Hoe Tonnie deze plaats bereikte:  kijk ook in onze nieuwsbrief nummer 13.

NK Extra klasse libre Bert Thoonen op de 7e plaats

Bert Thoonen

Bert Thoonen is tijdens het Nederlands kampioen- schap extra klasse libre op 16 tm 18 oktober in Almere op een 7e plaats geeindigd. Precies op de plek waar hij op was geplaatst.


Bert speelde een wisselend toernooi en kwam tot twee overwinningen en een gelijkspel. Het gemiddelde was over het gehele toernooi van de meeste spelers flink onder de maat. Ook Bert kwam niet verder dan 13,53 (klasse 11 - 20)

De uitslag

Website organiserende vereniging

Bert Thoonen (DOS ’71) heeft van 16 t/m 18 oktober deelgenomen aan het NK libre klein extra klas libre (11.00 – 20.00) en heeft daar een 7e plaats weten te bereiken.
Bert wist in de 1e en 4e ronde winstpartijen te behalen. In 12 en 14 beurten wist hij die partijen naar zich toe te trekken. In de 5e ronde kwam hij slechts 9 caramboles tekort voor de winst en in de 6e ronde werden de punten broederlijk verdeeld.De laatste ronde wist Bert ook geen punten te pakken en zodoende werd zijn eindtotaal 5 matchpunten. Zijn hoogste serie bedroeg 90.

Kampioen werd Anton Slof van biljartvereniging Harago.
Hij begon met 2 winstpartijen op Edwin Tieman in 17 beurten en vervolgens winst op Harry Verschoor in 12 beurten. De 3e partij ging verloren tegen Jan Liebregts, maar toen werd er niet één partij meer verloren. In de 6e partij moest hij toestaan dat Bert er met een punt vandoor ging, maar de laatste partij werd
weer in winst omgezet en bleef hij Jan Liebregts 1 punt voor in de eindrangschikking.
De kortste partij werd gespeeld door Jan Liebregts en Edwin Tieman; beide spelers hadden slechts 4 beurten nodig om de benodigde 225 caramboles op het bord te krijgen. Ab Severs nam de hoogste serie voor zijn rekening; hij scoorde er 178.

Nationaal kampioenschap extra klasse libre

Bert Thoonen (DOS ’71) is op de 7e plaats geeindigd op het kampioenschap van Nederland extra klas libre (11.00 – 20.00). Deze finale werd gespeeld van 16 t/m 18 oktober bij Almere ’83 te Almere. Zie ook nieuwsbrief 8

De uitnodiging

De uitslag

 

Nat Voorw extra klasse Libre

Robben Mark 120914 001w

In Oss was ook een poule gehuisvest van de voorronden extra klas libre (11.00 – 20.00).

Mark Robben van BV Jong Geleerd uit Volkel werd in deze poule 1e met 10 partijpunten en 14,59 Mark was de enige met een serie van boven de honderd en wel 116. Het is echter onvoldoende voor de nationale finale. Helaas waren 2 degradanten.

De uitslag staat in Nieuwsbrief 7

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Seizoen 2014 - 2015

NK 2e klas bandstoten

Loosbroek Ruud a

Ruud van Loosbroek heeft in het weekeinde van 15 tm 17 mei in Roosendaal om het Nederlands kampioenschap 2e klas bandstoten gespeeld. Ruud, lid van BV Kerkzicht uit Nuland was met 3,41 als zesde geplaatst.

Tijdens dit Nationaal kampioenschap lukte het Ruud niet het gemiddelde te halen wat hij bij het gewestelijk kampioenschap had behaald. Dat moyennee halen lukte maar één speler in het gezelschap.
Ruud had geen goede start en behaalde pas in de 3e ronde zijn eerste overwinning. Daarna haalde hij ook in de 5e en laatste ronde nog een overwinning en kwam met 6 matchpunten op de 6e plaats.
Zijn eindmoyenne kwam met 3,01 net boven de drie uit en zijn hoogste serie 18.

Nederlands kampioen in Roosendaal werd Rick van de Enden uit Dinteloord. Hij bleef 0,05 boven de nummer twee Jan Brueren uit Venlo die ook 12 punten behaalde. Derde werd Sjaak Steltenpool uit Andijk. Hij had met 3,49 het hoogste moyenne maar slechts 8 punten.

De eindstand

NK 3e klas bandstoten

Reijs Guus 141227 007w

Guus Reijs heeft in Steenwijk district Zwolle en omstreken een zesde plaats behaald.

Guus starte in de eerste ronden met wisselnd resultaat. De eerste partij ging met exact 2,00 verloren. In de tweede partij behaalde hij zijn beste winstpartij, hijwon met 2,39. De derde partij werd een remise en de vierde partij werd in winst omgezet.

Vanaf de vijfde partij werd geen enkele keer meer gewonnen. Hoewel Guus in de zesde partij maar liefst 2,50 speelde met een hoogste serie van 16. Toch ging ook die partij naar de tegenstander.

Jac van de Heuvel uit het Brabantse Bergeijk werd de terechte winnaar. Hij kon na een spannende finale, 55-53 tegen Piet Koops in slechts 19 beurten, de eerste plek van het podium betreden. Op de derde plaats kwam de derde brabander in het gezelschap, de uit Drunen afkomstige Wesley Verhagen. Bijzonder was de deelname van de 89-jarige Jan Eijsink, biljarter uit Haaksbergen. Jan won in de laatste partij van Guus met 55 tegen 46.

De uitnodiging van het NK 3e klas band

Verslag KNBB-Carambole pagina

De uitslag staat in nieuwsbrief 33 week 18

 NK 2e klas kader 38/2

Bij het Nederlands kampioenschap 2e klas kader 38/2 in Vlaardingen is Tonny van de Wetering is met een eervolle derde plaats op het podium terechtgekomen. Tonny stond na vijf ronden reeds op de derde plaats maar kon de laatste twee partijen niet in winst omzetten zodat dit het maimaal haalbare werd. Tonny scoorde met 18,37 moyenne een fractie hoger dan in de memorabele voorwedstrijden bij 't Fabeltje in Oss.

De als derde geplaatste Harold Megens had zijn weekeinde niet, hij wist zijn eerste partij in winst om te zetten. De tweede speelde hij gelijk en vanaf dat moment ging het mis, maar belandde met drie punten toch nog op een keurige zevende plek.

NK kader 38 2 2015

Het was een unieke prestatie dat maar liefst drie spelers van district Oss geplaatst waren voor een Nederlands kampioenschap. Tonnie van Loosbroek meldde zich om persoonlijke redenen af.

Later meer

Informatie over de finale

NK 2e klas driebanden groot

NK2 3B gr groep Heuvel Marcel vd

Foto's: Jan Rosmulder de biljartballen

Marcel van de Heuvel van biljartvereniging Net Mis Herpen uit Wijchen, heeft in het weekeinde van 27 tm 29 maart, het Nederlands kampioenschap 2e klas driebanden groot gespeeld en daarbij de achtste plaats behaald

De uitnodiging en verdere informatie

De uitslag

 NK 1e klas bandstoten

Rooyendijk 006w

Willy Rooijendijk (DOS ’71) en Gravenaar Theo Derksen (uitkomend voor Woezik) hebben op 13 maart de verre reis naar Winschoten gemaakt om daar te spelen voor het Nationaal Kampioenschap bandstoten klein 1e klas.

Beide spelers wisten helaas niet tot het podium te geraken.

Willy moest al meteen in de openingswedstrijd zijn meerdere erkennen in Tonny v/d Meerakker, maar wat scheelde het weinig. Slechts 2 caramboles kwam Willy tekort.In de 2e ronde kwam hij met 49 car. veel tekort op zijn tegenstander Theo v/d Ven.

De 3e ronde werd ook verloren maar ook hier kwam hij dicht bij het einddoel van 100 te maken caramboles. Het werden er uiteindelijk 93
De 4e ronde kon het 1e punt worden begroet; remise tegen Bas Reedijk.
In de 5e ronde troffen de districtsgenoten elkaar en dit werd een afgetekende overwinning voor Willy (100 om 48 in 14 beurten).

Ronde 6 kon Willy wederom 2 punten bijschrijven op zijn conto en dit was ook meteen de beste partij van het toernooi.
Willy wist in slechts 7 beurten de 100 car bij elkaar te tikken wat hem het prachtige moyenne opleverde van 14.28 Ook de laatste ronde tegen Anton Slof kwam Willy 11 punten tekort voor de overwinning.

Maar aan de kop van het klassement was en bleef het bijzonder spannend.

Met twee spelers bovenaan op 10 matchpunten en een minimaal verschil in gemiddelde kreeg het Nederlands kampioenschap bandstoten eerste klasse klein een enerverend slot.

De koplopers hadden elkaar al in de 1e ronde getroffen en dat werd een 100 – 79 overwinning voor Cor in 25 beurten. Het zou tot de 6e ronde duren voordat de stand weer in evenwicht werd gebracht. Tonny v/d Meerakker maakte korte metten met Cor met de klinkende cijfers 100- 38 in 10 beurten.

In de laatste ronde bleven de twee leiders op koers door overwinningen op Theo van de Meerakker (100-88 in 22) en van Anton Slof op Willy Rooijendijk (100-89 in 16).

Cor van de Groep uit Bunschoten Spakenburg, die als laatste was geplaatst voor de finale, greep uiteindelijk de titel voor Anton Slof uit Ter Aar.

De uitslag staat in nieuwsbrief 27 - 2015

De uitslag op de knbb-carambole site

Publicaties van dit kampioenschap

 NK 1e klas driebanden

Smits Anton NK

Van 9 t/m 11 januari heeft Anton Smits (Net Mis) deelgenomen aan de Nationale Finale driebanden klein 1e klas.
Anton moest hiervoor afreizen naar Losser.
Hij wist in totaal 2 partijen te winnen; in de 4e ronde wist hij Marc Damen in bedwang te houden met 30 – 20 in 41 beurten en tegen Peter Timmer wist hij in de 6e ronde ook 2 punten binnen te halen. Na 51 beurten stond er een stand op het scorebord van 21 – 30 in het voordeel van Anton.
Met deze 4 matchpunten kwam Anton uit op een 7e plaats.

Ongeslagen kampioen werd Jan Gieskens. Marc Damen was de verantwoordelijke man voor het verliespunt van de kampioen. Dit gebeurde in de 5e ronde en meteen werd van dit verliespunt geprofiteerd. Frank de Graaf wist met een overwinning op Wilco v Diemen 2 punten aan zijn totaal toe te voegen en nestelde zich ook meteen aan de kop van het klassement.

 

In de 6e ronde kwamen beide spelers tot winst waardoor het aan de kop bijzonder spannend werd.

Frank op 12 punten met een moyenne van 0.829 en Jan met 11 punten en een moyenne van 0.753.
De laatste ronde zou de beslissing gaan brengen.

Frank heeft, gezien zijn moyenne, genoeg aan een gelijkspel. Maar Jan heeft zijn zenuwen schijnbaar goed in bedwang en in 26 beurten is het pleit beslecht en kan Losser de nieuwe kampioen begroeten van de 1e klas driebanden klein in de persoon van Jan Gieskens. Proficiat!!

Frank speelde met een moyenne van 1.428 de kortste partij van het toernooi en de hoogste serie kwam met 9 treffers op naam van Wilco v Diemen en Peter Timmer.

De uitslag staat in nieuwsbrief 20
Zie ook website KNBB-Carambole: NK 1e klas driebanden

NK 3e klas bandstoten bij SOKO in Oss

140504-046w 140504-058atw
Biljartvereniging SOKO mag tevreden zijn met het Nationale kampioenschap derde klas bandstoten.

Elke dag was het behoorlijk goed bezocht en er was spanning tot het laatst. Uiteindelijk was Alex Bennema uit het Friese noorden de beste maar had nog even zweet in de handen toen Réne van Hak met een overwinning nog kampioen kon worden. Uiteindelijk werd die partij een gelijkspel.

Van 2 t/m 4 mei had SOKO de organisatie in handen van de Nationale Finale 3e klas bandstoten.
Winnaar in Oss werd Alex Binnema van De Klameare uit Hindelopen. Alex wist in de 6e ronde het kampioenschap veilig te stellen. Tegen Toine Brooijmans haalde hij 2 punten binnen en kwam daarmee op 10 punten. Zijn directe rivaal, Carlo v/d Doelen, stond op dat moment op 7 punten en wist dat hij zijn partij tegen Rene v Hak moest winnen om nog kans te maken op de titel. Maar ook Rene had nog titelaspiraties en verwees Carlo gedecideerd naar het 2e plan. Zodoende bleef Carlo op 7 punten hangen en zag zijn kans op de titel in rook opgaan. Rene kwam met zijn overwinning op 8 punten en moest dus winnen om de titel binnen te halen. Maar ook Rene kon het hoofd niet meer koel houden en zijn partij tegen Toine Brooijmans werd na 25 beurten een gelijkspel. Rene bleef dus steken in het zicht van de haven.

In de laatste partij werd de finale gespeeld tussen Alex en Carlo en Carlo wist deze partij in winst om te zetten, maar het was dus niet voldoende voor de titel. Die ging met Alex mee naar Hindelopen.

De kortste partij werd in Oss gespeeld door Carlo v/d Doelen. In de 2e ronde moest Piet Knol eraan geloven; in 14 beurten was de strijd beslist.
Ton Kerkhof wist in de 6e ronde een hoogste serie van 22 te maken. En weer was Piet Knol de pineut.

Verslag op Nieuwsbrief 38 2014

Fotoreportage NK 3e klas bandstoten 2014

NK 2e klas kader 38/2

Harald Megens

Afgelopen weekend waren er meerdere leden van ons district actief in diverse kampioenschappen.

In Rosmalen mocht Harold Megens, de Nationale Finale kader 38/2 tweede klas spelen.

Harold kan terugkijken op een geslaagd toernooi. Hij werd weliswaar geen kampioen, maar 2e worden op een nationaal kampioenschap is niets om je voor te schamen.

Harold ging als raket van start. Zijn eerste slachtoffer was Nathaniel Nguyen. In slechts 6 beurten stond de stand 200-32 op het scorebord. Hij had zijn visitekaartje afgegeven.

In de 2e ronde moest Sjeng Burhenne het hoofd buigen voor Harold. In elf beurten was het pleit beslecht (200-172).

Maar de concurrentie zat niet stil. De latere kampioen Folke Spakman wist ook 4 punten uit twee wedstrijden te halen.

De 3e ronde tegen Mark Bakker kwam hij slechts 16 car. tekort voor de overwinning. Mark was hem in 9 beurten te snel af en ook in de 4e ronde moest hij tegen Bas Reedijk diep door het stof; het werd een ruime overwinning voor Bas met 200-65 in 15 beurten.   

Ook de concurrentie maakte een fout. Folke kwam in zijn partij tegen Johan Rodermond niet tot winst, maar bleef wel 2 punten voor op Harold. Dit verschil kon hij in de 5e ronde rechtzetten want toen stond voor Harold de partij tegen Folke op het programma.

In 11 beurten wist Harold zijn 200 punten bij elkaar te tikken en zodoende was het aan de kop van het klassement weer spannend. Mark Bakker op 8 punten direct gevolgd door Folke Spakman en Harold Megens met 6 punten. Mark heeft op dit moment de beste papieren maar krijgt in de laatste partij Folke nog als tegenstander.
In de 6e ronde maken beide spelers geen fouten, alleen Mark mist de boot door verlies tegen Sjeng Burhenne.
De laatste ronde zal de beslissing moeten brengen. Zoals gezegd krijgt Mark Folke als tegenstander en Mark ziet de titel door de vingers glippen. Met 160 – 200 doet Folke wat hij moet doen om nog zicht te houden op de titel.
Op de andere tafel weet Harold ook wat hem te doen staat tegen Piet v Dooren. Ook Harold wint zijn partij met 200-158 maar het moyenne van Harold is niet voldoende om de titel mee naar Oss te nemen. Folke Spakman uit Haren pakt de Nationale titel kader 38/2 2e klas.

De uitslag zie Nieuwsbrief 35

 

NK Driebanden 1e klas

Nicky v Venrooij ( Touché)moest in Steenbergen aantreden voor het spelen van het nationaal kampioenschap driebanden groot 1e klas. In een sterk deelnemersveld wist hij toch nog een 7e plaats te veroveren.

Met winst op Peter v/Heijden in de 2e ronde (35 car. uit 42 beurten),een gelijkspel tegen Kay de Zwart in de 3e ronde (35 uit 39)en zijn beste partij tegen Peter Vlaar in de 7e ronde (35 uit 36) leverde hem uiteindelijk 5 matchpunten op.

Met een hoogste serie van 9 en een algemeen moyenne van 0.825 sloot hij dit kampioenschap af.

Venrooy Nicky 2a 72

Kampioen in Steenbergen werd John Schollink (Carambole). De als 3e geplaatste Schollink begon meteen met een overwinning op Nicky (35-28 in 43 beurten).
In de 2e ronde liep hij averij op tegen Marcel Hopmans die hem met de cijfers 35-16 duidelijk de baas was.
De 3e ronde kwam John wederom niet tot winst. Nu was het Rob Mans die hem in 33 beurten 2 punten afhandig maakte.
In de 4e ronde kwam de ommekeer; tegen Peter Vlaar speelde hij zijn beste partij. Het werd een afgetekende 35 -15 in slechts 24 beurten. John zou verder geen fouten meer maken, maar ook Rob Mans bleef in het spoor van John.

In de 6e ronde verliest Rob 2 kostbare punten aan Peter Vlaar en zodoende komen beide kemphanen op 8 punten met nog een wedstrijd te gaan.
Beide spelers winnen hun laatste partij maar het moyenne beslist uiteindelijk in het voordeel van John.
De kortste partij werd gespeeld door Ruud Gerritsen; hij had slechts 15 beurten nodig om in de 6e ronde Nicky op de knieën te krijgen. Een prachtig moyenne van 2.333 was zijn deel.
Nicky en Ruud mochten ook samen de hoogste serie achter hun naam schrijven met 9 treffers.

De uitslag zie nieuwsbrief 35

 NK 4e klas bandstoten

NK 2014 Band4e

 

Een Nederlands kampioenschap met een zinderend einde. Dat kan wel gezegd worden van de finale in de vierde klas bandstoten die gespeeld werd in biljartcentrum Heerhugowaard.

Mede verantwoordelijk voor dit zinderende einde was Frits Verhoeven van VDO uit Oss, die deelnemer was aan dit Nationale kampioenschap. Frits heeft een, bijna, perfect toernooi gespeeld. Slechts 2 caramboles scheidden hem van de totaalscore van 280 punten. Frits begon aan zijn avontuur met een overwinning op Marco Potgieter. Het was wel geen walk-over maar met 40-38 wist hij wel zijn eerste matchpunten te pakken.

 

Zijn 2e partij tegen Bert v Tol bracht hem met een score van 21-40 wederom 2 winstpunten, waardoor hij zich in de kiop van het klassement nestelde.
Ronde 3 en 4 werden jammerlijk verloren met slechts 1 car verschil; Herman Brethouwer en Wout van ’t End wisten Frits met 39-40 op de knieën te krijgen. Gelukkig bleef Frits niet lang bij de pakken neerzitten want in de 5eValk zijn meerdere erkennen en met 40-26 mochten er weer twee punten bij het totaal gevoegd worden. Ook Harrie Snijders kon in de 6e ook deze partij winnend af te sluiten.

Na de zesde ronde stonden drie spelers gezamenlijk bovenaan met 8 punten. Johan Heeren van BV 't Pleintje uit Sint Willebrord had veruit het beste moyenne en moest in de laatste ronde aantreden tegen Frits. Marco Potgieter, de derde kandidaat voor de titel, kon alleen de titel nog grijpen bij een gelijkspel in de wedstrijd tussen Verhoeven en Heeren, of bij winst van Verhoeven omdat dan het kampioenschap beslist werd op moyenne.
De partij tussen Verhoeven en Heeren eindigde, na een hoogstaande partij, in een gelijkspel : 40-40 na 15 beurten. Potgieter was dus bij winst in zijn laatste partij kampioen. Helaas lukte het de speler van Marktzicht uit Dedemsvaart niet. In zijn wedstrijd tegen Bert van Tol uit Ter Aar moest hij met 40-38 het onderspit delven, waardoor Johan Heeren uit Sint Willebrord als nieuwe Nederlands kampioen werd gehuldigd.
De hoogste serie van 15 werd gemaakt door Harrie Snijders en Bert v Tol. Harry Valk wist met 40 car uit 14 beurten de kortste partij van het toernooi te realiseren.

Tussen de kampioen en de nummer zeven van de ranglijst was er slechts een verschil van 3 matchpunten !!!! Hoe spannend wil je het hebben en hoe spannend kun je het krijgen???

De uitslag zie Nieuwsbrief 32

..............

 

 

 

 

Nationaal kampioenschap 1e klas Bandstoten

Willy Rooyendijk van BV DOS'71 speelt in het weekeinde van 13 tm 15 maart het Nationaal kampioenschap 1e klas bandstoten. Het kampioenschap wordt in het hoge noorden in Winschoten gespeeld.

Lees verder . . . .